اولین وبلاگ خبری و تحلیلی شهرستان فومن

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت گفت: دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت فصل جديدي در تحولات علمي و اقتصادي اين مناطق ايجاد كرده است.

‌به گزارش خبرگزاري فارس از فومن، عليرضا فرح‌بخت فومني بعد از ظهر امروز در جلسه اين دانشگاه راه‌اندازي دانشگاه آزاد اسلامي فومن و شفت را در تحولات علمي و اقتصادي اين مناطق بسيار موثر دانست.
وي افزود: ايجاد اين دانشگاه آينده‌اي درخشان در ابعاد مختلف علمي، فرهنگي و اقتصادي به دنبال دارد.
فرح‌بخت فومني با اشاره به تعداد دانشجويان دانشگاه آزاد اظهار داشت: در حال حاضر يك هزار و 127 نفر دانشجو در اين مركز علمي مشغول به تحصيل هستند.
وي ادامه داد: 935 نفر از دانشجويان مرد و 192 نفر زن هستند كه 70 درصد اين افراد گيلاني و 30 درصد آن را دانشجويان غير بومي تشكيل مي‌دهند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت فضاي اين دانشگاه را 3 هزار و 600 متر مربع عنوان كرد و گفت: اين دانشگاه در ساختماني حدود 360 متر مربع بنا شد كه 23 عضو هيئت علمي تمام وقت و 27 كارمند در اين واحد دانشگاهي فعاليت دارند.
فرح‌بخت فومني تصريح كرد: دانشگاه آزاد فومن و شفت در صدد است تا به كمك آموزش و پرورش آموزشكده‌هاي سما را زير نظر دانشگاه در مقطع راهنمايي راه‌اندازي كند كه اين مهم در مهر ماه امسال عملي مي‌شود.
وي در‌باره مشكل فقدان خوابگاه دانشجويي براي دختران دانشجوي غير بومي افزود: در نظر داريم با ساماندهي دختران دانشجوي غير بومي مكاني را به صورت استيجاري براي آنها تهيه كنيم و در صورت تامين منابع مالي در آينده نزديك يك واحد خوابگاه دانشجويي احداث مي‌كنيم.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت به امضاي تفاهمنامه اين دانشگاه با شهرداري ماسوله اشاره كرد و گفت: دانشگاه آزاد واحد فومن و شفت در اين تفاهمنامه خواستار استفاده شهرداري از ظرفيت‌ها و تخصص معماري اساتيد و هيئت علمي دانشگاه مبني بر مشاوره، تحقيق و مطالعه پروژه‌هاي شهرداري شده است كه مي‌تواند نتايج خوبي در پي داشته باشد.
+ نوشته شده در  ۸۸/۰۵/۰۷ساعت 11:38 AM  توسط اخبار فومن   |